Ültessünk 900 fát Szigligeten!

2021-ben lesz településünk 900 éves, melynek alkalmából szeretnénk közösen fákat ültetni Szigligeten. A képviselő-testület kezdeményezése alapján 2019. október 1. és 2020. november 30. közötti időszakban szeretnénk 900 fát elültetni településünkön. Ebben számítunk mindenki aktív közreműködésére. Két formában támogathatják kezdeményezésünket, anyagi támogatással vagy saját ingatlanon elültetett fa formájában. Fontosnak tartjuk, hogy meghatározzuk az ültetendő fák fajtáját. Bármilyen gyümölcsfa ültethető, valamint díszfák közül a következő fajtákból lehet választani:
Acer platanoides – korai juhar

Acer campestre -mezei juhar

Betula pendula – nyírfa

Carpinus betulus – gyertyán

Cornus mas – som

Corylus colurna – török mogyoró

Crataegus sp. – galagonya félék

Fraxinus angustifolia fajták – magyar kőris (vízpartra is)

Fraxinus ornus – virágos kőris

Fraxinus ornus ’Mecsek’ – gömbkőris

Malus sp. – díszalma fajták

Morus alba, nigra – szederfa

Platanus sp. – platán (vízpartra is)

Prunus serrulata fajták – díszcseresznye

Sorbus sp. – berkenye fajták

Tilia sp. – hársfa fajták

Quercus sp. – tölgyfa

Az ültetendő fácska minimális nagyságát (legalább 150/200 cm-es 2 éves suháng) is fontosnak tartjuk meghatározni. Saját maguk által elültetett fák esetében kérjük, készítsenek egy képet ültetés közben és küldjék el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre. Támogatóink a Keszthelyi Oázis Kertészet, valamint a Simon Díszkert Kft., a náluk vásárolt fákból 10% kedvezményt biztosítanak.

Találatok: 1313
Our website is protected by DMC Firewall!